Ogłoszenia
11 NIEDZIELA ZWYKŁA
KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO: Drodzy Diecezjanie! Z wielką radością pragnę przekazać Wam wiadomość, że po zakończonej renowacji łaskami słynący obraz Matki Bożej Tuchowskiej powróci do sanktuarium, gdzie od wieków otaczany jest czcią wiernych przybywających do Tuchowa, aby przed obliczem Maryi wypraszać potrzebne łaski, umocnienie wiary i nadzieję w trudnych doświadczeniach. Serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do udziału w uroczystości powitania odnowionego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej, która będzie miała miejsce w sobotę 20 czerwca o godz. 17:00 w sanktuarium w Tuchowie. W poprzedzające dni obraz nawiedzi Seminarium Redemptorystów w Krakowie, Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie oraz Katedrę Tarnowską. Niech liczny udział w tym podniosłym wydarzeniu będzie świadectwem żywej wiary oraz miłości do Matki Bożej, która od pokoleń otacza wspólnotę naszej diecezji przemożną opieką.
Z kolei w niedzielę 21 czerwca br. będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny, które stanowi szczególną okazję do wzmożonej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin, a także sposobność do ukazywania ich niezastąpionej roli, wartości i piękna. Uroczystości diecezjalne rozpoczną się Mszą Świętą sprawowaną na Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu o godz. 11:00, która będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Po zakończeniu Eucharystii Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania „OPOKA” w Starym Sączu zaprasza na festyn rodzinny. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu znajdują się na diecezjalnych portalach informacyjnych. Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania w Starym Sączu. Niech Matka Boża Tuchowska i św. Jan Paweł II – patron rodziny, pomagają nam kroczyć wiernie drogą Chrystusowej Ewangelii. Podpisany † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.
Nasza parafia rozpoczyna dzisiaj szczególny czas łaski, jakim jest peregrynacja obrazu i relikwii bł. Rodziny Ulmów, w którą wprowadza nas ks. dr Piotr Cebula – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Dziękujemy ks. Piotrowi za głoszone do nas słowo Boże na Mszach Świętych o godz. 8:00, 10:30 i 14:00, a z okazji przeżywanej w maju 20 rocz. święceń kapłańskich, życzymy pomocy Ducha Świętego w prowadzeniu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin naszej diecezji.
* Popołudniu o 13:30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta o godz. 14:00.
Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączali się w procesje eucharystyczne: noszącym baldachim, feretrony, chorągwie i poduszki, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym oraz całej LSO. Dziękuję również za wykonane prace przy kościele P. Agnieszce, Joannie i Agnieszce oraz P. Romanowi.
Codziennie w dni powszednie nabożeństwo do NSPJ o godz. 18:30 zakończone komunią świętą, a po nim Msza Święta o godz. 19:00.
W poniedziałek po Mszy wieczornej koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej z procesją na cmentarz i modlitwa za naszych zmarłych zakończona Apelem Jasnogórskim.
We wtorek o godz. 8:45 wyjazd uczniów klasy VIII z parkingu przy kościele na diecezjalne dziękczynienie za sakrament bierzmowania do Wał Rudy i Zabawy. Powrót w późnych godzinach popołudniowych.
Nabożeństwa tego tygodnia o godz. 18:15:
- we wtorek: do św. Antoniego z Padwy
- w środę: Nowenna do MBNP
- w czwartek: ku czci bł. Romana Sitki
- w piątek: Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
Parafia św. Mikołaja Bpa w Łękawicy zaprasza na Koncert Uwielbieniowy pod hasłem „Miłosierdzie Boże uwielbiać chcę”, który będzie miał miejsce w sobotę 27 czerwca. br. na placu integracyjnym przy plebanii. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny. W programie: Monodram "Pierwszy dzień reszty mojego życia" - o zmaganiu duchowym człowieka. Konferencja ascetyczna – ks. Macieja Kucharzyk. Świadectwo życia - zaproszonego gościa oraz koncert Zespołu Anti Babylon System
Zapowiedzi przedślubne: Piotr Michał Plichta, s. Waldemara i Lucyny zd. Latocha, ur. i zam. w Gdańsku i Monika Anna Samelzon, c. Józefa i Bożeny zd. Wzorek, ur. w Tuchowie, zam. w Łękawce – zapowiedź III.
Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności w 74 roku życia śp. Marta Wieczorek, zam. Łękawka 136A, której pogrzeb będzie we wtorek (16.06) na cmentarzu komunalnym w Mościcach – Msza żałobna o godz. 14:00. W naszej świątyni koronka do Miłosierdzia i Różaniec za śp. Martę dzisiaj o 15:00, jutro o 18:00. We wtorek w kaplicy na cmentarzu w Mościcach o 13:15.
Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów o raz zapraszam do uczczenia swoich Patronów podczas wieczornej Eucharystii.


