Ogłoszenia
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Przeżywana dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30, popołudniu o godz. 15:00 Msza Święta i procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. O godz. 16:00 zaśpiewamy ostatnią Majówkę przy kapliczce MB Bolesnej, ofiarując ją za nasze zmarłe Mamy. Gdyby padał deszcz nabożeństwo będzie w kościele.
Jutro rozpoczynamy miesiąc poświęcony NSPJ. Codziennie w dni powszednie od godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, złączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18:30 (zakończonym komunią świętą dla niepozostających na wieczorną Mszę Świętą).
W obchodzony jutro światowy “Dnia Dziecka” zapraszam wszystkie dzieci na godz. 18:00. Odmówimy Różaniec w ich intencji, złączony z błogosławieństwem wszystkich dzieci.
We wtorek od 17:30 do 18:30 spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała i I-szym piątkiem miesiąca. Rodzice, niech zadbają o dotarcie na spowiedź dzieci, które utraciły stan łaski uświęcającej.
W środę o godz. 17:30 próba dla dziewczynek sypiących kwiaty podczas procesji Bożego Ciała, na którą zapraszam je wraz z jednym z rodziców, babcią lub starszą siostrą. O godz. 18:15 nowenna do MBNP, którą ofiarujemy w int. ks. bpa Leszka Leszkiewicza z ok. imienin, wdzięczni za Jego obecność przed rokiem na wizytacji kanonicznej w naszej parafii.
W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 8:00 i o godz. 10:30 złączona z Procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy.
* O niesienie feretronu MB Fatimskiej – proszę rodziców dzieci komunijnych. Pozostałe figury, chorągwie i baldachim niosą osoby, które podejmowały tę posługę podczas procesji rezurekcyjnej. Zapraszam dzieci z klasy III i IV w strojach komunijnych, chłopców do dzwonienia, dziewczynki do sypania kwiatów; DSM-ki młodsze oraz kandydatki proszę o niesienie poduszek maryjnych, a Druhów OSP o zabezpieczenie przejścia procesji. O godz. 14:00 procesja eucharystyczna wokół kościoła złączona z nabożeństwem czerwcowym i Msza Święta.
* Składka z Bożego Ciała będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne naszej diecezji.
O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało 2027 proszę: I-szy u P. Zawada: rodziny Cyboran, Srebro, Hałun, Hałun, Gut, Hałun; II-gi u P. Bednarzów: Ostrowscy, Piątek, Grucela, Szymańscy, Ostrowscy; III-ci u P. Filar: Tyński, Starostka, Ciurej, Fudyma, Mucha, Serafin; IV przy krzyżu misyjnym: rodziny Chwistek, Wójcik, Chwistek, Skruch, Szymczak, Tyrka, Ciurej, Kozioł.
* Proszę, aby te rodziny w najbliższy czwartek zabrały konstrukcje ołtarzy do swoich domów i przechowały je do przyszłego roku, jak uczyniły to rodziny przygotowujące ołtarze w tym tygodniu.
Są dostępne piękne kompozycje ze sztucznych kwiatów w kościele i świece ołtarzowe, jeśli tylko wyznaczone Rodziny zechcą z nich skorzystać. W ten sposób ofiary zebrane z danego rejonu przeznaczymy na szpalety przy nowych oknach na chórze, których wykonanie wyceniono na 4,5 tyś.
Bardzo proszę, aby feretrony – jeśli tylko nie będzie deszczu – wynieść w czwartek przed 10:30 na szlak procesyjny od północnej strony kościoła i ustawić w kierunku schodów zejściowych na ulicę, a przez całą oktawę proszę o ich wynoszenie po godz. 18:00 na chodnik w kierunku kapliczki św. Rity, tak abyśmy sprawnie wyruszali w procesji eucharystycznej.
W piątek od godz. 8:00 objazd chorych po domach! Proszę o zgłaszanie osób chorych i podeszłych w latach, które pragną wyspowiadać się oraz przyjąć komunię św. w oktawie Bożego Ciała.
W czasie oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne w dni powszednie o godz. 18:30 złączone z nabożeństwem czerwcowym. W niedzielę procesja na zakończenie Eucharystii o godz. 10:30.
W I-szą sobotę o 17:30 Msza Święta z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.
Dziękuję Parafianom za bezinteresownie wykonane w minionym tygodniu prace na cmentarzu: Adamowi, Dawidowi; Romanowi, Kacprowi i Filipowi; Wojciechowi, Adrianowi i Patrykowi, Stanisławowi, Jolancie i Pawłowi.
* Bóg zapłać Paniom z KGW KALINA za śpiewanie w piątki Majówek przy kapliczkach oraz tym, którzy brali w nich udział, za podtrzymywanie tej pięknej tradycji i pobożności maryjnej.
Zapowiedzi przedślubne: Piotr Michał Plichta, s. Waldemara i Lucyny zd. Latocha, ur. i zam. w Gdańsku i Monika Anna Samelzon, c. Józefa i Bożeny zd. Wzorek, ur. w Tuchowie, zam. w Łękawce – zapowiedź I.
Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest nasz Rodak ks. dr Tadeusz Pyzdek - obchodzący 51. rocz. święceń, czternastu nowym kapłanom wyświęconym wczoraj w tarnowskiej katedrze, a wśród nich ks. Prymicjantowi Hubertowi, a także dzieciom z ok. jutrzejszego święta, życzę obfitości Bożych darów, dobrego zdrowia, opieki Jezusa i Maryi.
Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Tarnów zaprasza seniorów na Piknik Seniorów, który odbędzie się we wtorek 2.06 o godz. 16:00 przy domu kultury w Radlnej. Szczegóły u Prezesa Klubu Seniora.


