Ogłoszenia
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
W dzisiejszą V niedzielę wielkanocną przypada 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja (rok 1791) oraz Dzień Modlitw za Polonię i Polaków za Granicą. W ich intencji ofiarujemy popołudniowe Nabożeństwo Majowe o godz. 13:30, modląc się przez przyczynę Matki Bożej także za naszą Ojczyznę i tegorocznych maturzystów.
* Z racji przypadających dzisiaj 63. urodzin ks. bpa Andrzeja o godz. 10:00 odmówimy Różaniec w int. Pasterza naszej diecezji, a podczas Eucharystii o godz. 10:30 będziemy polecać Jego osobę i posługiwanie Trójjedynemu Bogu przez przyczynę MB Częstochowskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy!
Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę 5.600 zł na nowe okna wymienione na chórze naszej świątyni. Do spłaty pozostało tylko 750 zł. Dziękuję P. Damianowi za rozplantowanie skarpówką ziemi w dolnej części cmentarza pod zasiew trawy, jak również za położenie drogowych płyt betonowych pod nowy blaszany garaż. Dziękuję P. Władysławowi za pomoc okazaną synowi w wykonanych pracach; P. Kindze i Przemysławowi za ofiarowane płyty betonowe, a P. Zbigniewowi za 50 m peszla drenażowego. Bóg zapłać!
W poniedziałek o godz. 16:45 koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec za śp. Zofię Pyzdek, a po nich Msza Święta o 17:30 w 7-my dzień po śmierci za naszą najstarszą Parafiankę, która odeszła do wieczności 27 kwietnia w wieku 101 lat.
Przez cały miesiąc nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 18:30 zakończone komunią św. dla osób, które nie pozostają na wieczorną Eucharystię, a w niedziele o 13:30.
* Pod chórem możemy nabywać w cenie 15 zł flagę biało-niebieską, która niech powiewa na naszych domach przez cały ten miesiąc dla Matki Bożej oraz biało-żółtą, którą wywiesimy na 18 maja z okazji 106 rocz. urodziny św. Jana Pawła II.
W środę nowenna do MBNP, a w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:00.
* W czwartek próba śpiewu dla dzieci z klasy III, a w piątek próba dla scholii o godz. 17:15
W I-szy czwartek o godz. 18:00 nabożeństwo do rodziny Ulmów racji 7-go dnia miesiąca. Przez ich przyczynę będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne oraz w int. maturzystów, a na zakończenie Eucharystii oddamy cześć relikwiom Błogosławionych.
W najbliższy piątek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława BM ze Szczepanowa, patrona Ojczyzny i naszej diecezji oraz tak wielu mężczyzn, noszących Jego imię. Z racji uroczystości Msze św. o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 19:00.
* KGW “Kalina” zaprasza w piątek na Majówkę o godz. 19:30 przy kapliczce św. Jana.
W sobotę o godz. 17:00 Msza Święta ku czci św. Floriana oraz w 20 rocz. powołania OSP w Łękawce, w intencji druhów i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków. Z tej okazji po Eucharystii poświęcę wóz bojowy, który nasza OSP otrzymała na dwudziestolecie istnienia.
* O godz. 18:15 Różaniec za nasze rodziny, ofiarodawców kościoła i parafii, a także za wspomagających ją prowadzonymi bezinteresownie pracami. O 18:30 nabożeństwo Majowe i Msza niedzielna o godz. 19:00.
W najbliższą niedzielę (10.05) pielgrzymka parafialna do Groty Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej, przed którą odśpiewamy Majówkę, następnie przejedziemy do sanktuarium Matki Bożej w Okulicach i św. Stanisława BM w Szczepanowie, gdzie dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust. Pielgrzymowanie rozpoczniemy Eucharystią o godz. 14:00 w naszej świątyni. Zapraszam do indywidualnego i rodzinnego pielgrzymowania rodziców wraz z dziećmi, babcie i dziadków z wnukami i prawnukami. W sposób szczególny będziemy modlić się o zdrowie dla chorych oraz w int. maturzystów. Zapisy w zakrystii.
Zapowiedzi przedślubne: Jakub Andrzej Łątka, ur. w Tarnowie, zam. w Łękawce i Gabriela Małgorzata Fitrzyk, ur. w Brzesku, zam. w Maszkienicach – zapowiedź III.
Wczoraj zmarła w 72 roku życia śp. Zofia Drużkowska – mama P. Wojciecha, której pogrzeb będzie w parafii MBNP na Woli Rzędzińskiej. Polecajmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu wraz z naszą parafianką śp. Zofią Pyzdek: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…
Strażakom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a wśród nich P. Szafarzowi Stanisławowi Piechowi, życzę obfitości Bożych darów, wraz z bezpieczeństwem, zdrowiem i pokojem w dalszym życiu i służbie społecznej.


