Ogłoszenia
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
W przeżywaną dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jedenaścioro dzieci z klasy III przystąpi na Mszy Świętej o godz. 10:30 do I-szej komunii świętej. Popołudniu o godz. 13:30 Nabożeństwo Majowe w int. dzieci komunijnych i ich rodzin oraz Msza Święta o godz. 14:00 .
* Od poniedziałku przez cały “Biały Tydzień” zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami i rodzeństwem na Eucharystię o godz. 19:00.
Nabożeństwa Majowe złączone z nowenną do Ducha Świętego w dni powszednie o godz. 18:30, zakończone komunią św. dla osób, które nie pozostają na wieczorną Eucharystię.
W poniedziałek i we wtorek od godz. 18:00 koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominki za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy!
* 18 maja przypada 106 rocz. urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, na cześć którego wywieśmy papieską flagę na nasze domy jako Jego Rodacy.
W środę o godz. 18:15 nowenna do MBNP, natomiast w czwartek o 17:00 próba dla dzieci z klasy IV przed rocznicą I-szej komunii świętej, którą będą przeżywać w najbliższą niedzielę.
W piątek o godz. 16:00 w kościele egzamin z wiedzy teoretycznej dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII. Obecność dla młodzieży z przynajmniej jednym rodzicem lub opiekunem jest obowiązkowa.
W piątek o godz. 18:00 rozpoczniemy nabożeństwo ku czci św. Rity z Casci w 569 rocznicę Jej narodzin dla nieba, które miało miejsce 22 maja 1457 roku. O godz. 19:00 Msza św. odpustowa w intencjach Jej powierzanych, transmitowana dzięki życzliwości naszego Rodaka P. Zbigniewa przez Tarnowską TV.
W sobotę wyjątkowo Nabożeństwo Majowe o godz. 7:30 i Eucharystia o godz. 8:00 na zakończenie “Białego Tygodnia”. Nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 19:00.
W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy Świętej o godz. 10:30 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę I-szej komunii św.
* Za tydzień przypada dzień modlitwy za Kościół w Chinach, który będziemy polecać Bogu podczas Nabożeństwa Majowego przez przyczynę NMP Wspomożycielki Wiernych.
Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom za wykonane bezinteresownie w minionym tygodniu prace: P. Arturowi za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii, a P. Romanowi i Agnieszce oraz P. Wincentemu na cmentarzu; Druhom naszej OSP za wymycie zajezdni autobusowej oraz chodnika przed kościołem; Rodzicom dzieci komunijnych za wyczyszczenie kostki na szlaku procesyjnym, za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz za złożony dar ołtarza 2 tyś. Bóg zapłać!
* W przyszłą sobotę proszę o przygotowanie świątyni i jej otoczenie na rocznicę I-szej komunii Rodziców dzieci z klasy IV. Prace porządkowe rozpoczną się o godz. 9:00.
Składam z serca płynące gratulacje Natalii i Emilii z klasy VII za udział w kursie formacyjnym dla Przewodniczek DSM-u. Obydwie nasze parafianki przyjęły wczoraj uroczyste błogosławieństwo od ks. bpa. Leszka w Sanktuarium MB Pocieszenia w Czermnej w gronie 103 kandydatek przygotowanych do tej posługi w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach. Bóg zapłać Rodzicom naszych Przewodniczek za pokrycie kosztów związanych z kursem, jak również za odwożenie ich na spotkania. Już dziś zachęcam nasze starsze “Maryjki” do wzięcia udziału w kolejnej edycji kursu, która rozpocznie się jesienią br.
Dzieciom Pierwszokomunijnym i ich rodzinom życzę błogosławieństwa Jezusa Eucharystycznego, opieki i pomocy MB Częstochowskiej, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia obfitości Bożych darów.


